WEG ve EDP, ZOE elektrikli araç şarj istasyonlarının resmi tedarikçisi olmak için Renault ile ortaklık kuruyor

Makaleler » INTECH ENERGY » WEG ve EDP, ZOE elektrikli araç şarj istasyonlarının resmi tedarikçisi olmak için Renault ile ortaklık kuruyor

WEG ve EDP, ZOE elektrikli araç şarj istasyonlarının resmi tedarikçisi olmak için Renault ile ortaklık kuruyor

Brezilya'nın kuzeydoğu kıyılarından yaklaşık 540 km uzaklıkta bulunan Fernando de Noronha, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir adadır. Bölgenin yaklaşık %70'i, Unesco tarafından tamamen korunan ve Doğal Dünya Mirası olarak kabul edilen Deniz Ulusal Parkı'na, geri kalan %30'u ise Çevre Koruma Alanı'na (APA) aittir. Bu girişimler, fauna ve flora yaşam koşullarını korumak ve insan işgalini çevre koruma ile dengelemek için oluşturulmuştur.

Çevresel kaynaklar ile turizm faaliyetleri arasında uyumu sağlamak ve doğal cennetin sürdürülebilirliğini sağlamak için adada sürekli yenilikler yapılması gerekmektedir. Bu nedenle WEG, Fernando de Noronha, Renault do Brasil ve Polo Engenharia İdaresi ile ortaklaşa olarak, WEMOB hattının 22kW yarı hızlı şarj istasyonuna (WEG Electric Mobility) sahip altı güneş enerjisi üretim garajı (Carport) için ekipman tedarik etti. Halihazırda adada dolaşan 28 elektrikli otomobilin lityum iyon pillerini şarj etmek.

Güneş enerjisi garajları, adada dolaşan tüm sıfır emisyonlu araçların elektrik tüketimini karşılayacak kadar yılda 26 MWh üretme kapasitesine sahiptir. Üretilen bu enerji, yaklaşık 20.000 litre fosil yakıtın yanmasını önleyecek CO2 üretmeden 180 bin kilometre sürüşe eşdeğerdir. Ayrıca güneş enerjisi garajlarının ürettiği fazla enerji, sıfır atıkla yerel halkın kullanımına sunulacak.

WEG Otomasyon İş Birimi Genel Müdürü Manfred Peter Johann, "Bu girişimle amacımız, Fernando de Noronha'da çevresel etkilerden kaçınan elektrikli mobiliteye ek olarak güneş enerjisi üretimi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımıyla sürdürülebilirlik eylemlerini teşvik etmektir" diyor. Şu anda adada tüketilen enerjinin %11'i WEG güneş enerjisi sistemleri ile donatılmış Noronha I ve II güneş santrallerinden elde ediliyor. adada yenilenebilir enerji üretimini teşvik etmek,” diye ekliyor Manfred.

Renault için proje, Pernambuco eyaleti hükümet yetkilileri tarafından 2022 yılından itibaren adada akaryakıtla çalışan araçların dolaşımını yasaklayan Kanun Hükmünde Kararname ile uyumludur. Ada 2030'da başlıyor./p>

Başkan Ricardo Gondo, "Renault, otomobil endüstrisine modernite getirmeyi amaçlıyor. Brezilya'nın miras alanı olan Fernando de Noronha'daki bu proje, bir teknoloji, hizmetler ve temiz enerji şirketi olma stratejimizin bir parçası" diyor. Renault Brezilya yapıyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı
powered by ShopPHP | v4